חתול בנגלי

אם אתם מחפשים חתול בעל מראה אקזוטי של נמר, רק בגודל של חתול וללא הסכנה שהוא יטרוף אתכם, אז חתול בנגלי הוא בדיוק מה שאתם רוצים. זהו גזע שנוצר דרך הרבעה של חתולי בר אסייתים וחתולי בית. מדובר על חתול גדול בעל פרווה קצרה עם חברבורות של נמר.

YouTube video

הפרווה המרשימה של הבנגלי יכולה להיות במגוון צבעים ודוגמאות שונות. החל מזהב, חום, כתום וצהוב. כמו כן גם החברבורות של הבנגלי מגיעות במגוון צבעים שונה של חום, שחור ואפור. יש לפרווה של הבנגלי נטייה לנצנץ, מה שנותן לו מראה מרשים ויפה.

מאפיינים בולטים

טמפרמנטחברותי, אוהב, נועז
גובה20-25 ס"מ
משקל3-7 ק"ג
תוחלת חיים9-15 שנים
כמות נשירהרגילה
רמת פעילותפעיל
YouTube video

חתול בנגלי הוא ממש לא חתול עדין שרובץ כל היום על הספה. מדובר על חתול אינטליגנטי, סקרן ואקטיבי במיוחד. הבנגלי אוהב להיות כל הזמן בתזוזה, לטפס למקומות גבוהים, לשחק בלתפוס דברים זזים והוא פורח כאשר יש לו מרחבים גדולים בהם הוא יכול להסתובב.

חלק מהחתולים הבנגלים אוהבים לשחק במים, ואתם יכולים למצוא אותו יום אחד מנסה לדוג דגים מהאקווריום שלכם. זהו חתול שמח, מבדר שאוהב הרבה תשומת לב. הם מסתדרים הכי טוב עם בעלים שנמצא הרבה בבית, ויש לו זמן לשחק איתו.

טיפוח

לחתולים בנגליים יש פרווה קצרה, רכה שקל מאוד לטפל ולתחזק אותה בעזרת הברשה שבועית. הם אוהבים מאוד את תשומת הלב שהם מקבלים כאשר מברישים אותם, וכך גם תפחיתו את כמות השערות שמתפזרות לכם בבית.

שאר הטיפוח הוא בסיסי לחלוטין, גזזו לחתול את הציפורניים אם הן מתארכות יתר על המידה, בדקו בתוך האוזניים אם יש אדמומיות או לכלוך, וצחצחו לו את השיניים ושמרו עליהן נקיות ובריאות. מומלץ להתחיל עם פעולות הטיפוח כמה שיותר מוקדם, כדי שהחתול יתרגל אליהן כבר מגיל צעיר.

מצב רוח ואישיות

YouTube video

כיף גדול להיות בסביבת חתולים בנגלים, אבל הם בהחלט לא מתאימים לכל אחד. הם דורשים המון תשומת לב, מדובר על חתולים מאוד אינטליגנטים וסקרנים. אם אתם לא נמצאים בבית במהלך רוב היום, יהיה עדיף לכם להביא שני חתולים בנגלים או לא להביא אף חתול בנגלי, משום שהם צריכים תעסוקה ועניין במהלך היום. 

חתול בנגלי אוהב מאוד את המשפחה שלו והוא יעשה הכל כדי לקבל מהם תשומת לב. אם לדוגמא הוא יבין שאתם לא אוהבים שהוא עולה על השיש במטבח, הוא יעשה זאת כל הזמן כדי לתפוס את תשומת לבכם ולקבל ממכם יחס. כמו כן הוא אוהב להחביא דברים במקומות שיהיה לכם קשה למצוא אותם.

לכל חתול יש אופי שונה, אבל באופן כללי חתול בנגלי מסתדר מצוין עם חיות מחמד אחרות, כולל כלבים. הם מתאימים יותר לבתים עם ילדים גדולים שאוהבים לשחק איתם. מדובר על חתול שצריך הרבה דברים שהוא יכול לטפס עליהם. בנגלים אוהבים לטפס על כל דבר שהם רק יכולים, בתוך הבית ובחוץ.

אודות כותב המאמר

התוכן באתר חתוליק נכתב על ידי כותבים וחובבי חתולים שונים. התוכן בא להעניק ידע רחב בתחום החתולים, כדי שכל מי שמחפש חתול יוכל למצוא את הסוג המושלם בשבילו. למידע נוסף אתם מוזמנים להיכנס לעמוד האודות שלנו.

סוגי חתולים פופולריים