חתול בריטי למכירה

  להצעת מחיר על חתול למכירה (החל מ- 1,500 ש"ח) השאירו פרטים

  בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.

  חתול בריטי קצר-שיער הוא חתול גדול וחסון עם אישיות קלילה וזורמת. כיאה למורשת הבריטית שלו הוא חתול שמרן ומרוחק כלפי אנשים שהוא לא מכיר. אבל לאחר היכרות קצרה, הוא מהר מאוד מראה חיבה.

  הפרווה הקצרה והצפופה שלו יכולה להגיע בכמה צבעים ודוגמאות. הצבע הכחול הוא הצבע הפופולרי ביותר, עד כדי כך שנראה שחתול בריטי כחול זהו גזע בפני עצמו. אך ישנם צבעים נוספים כמו: לבן, שחור, קרם, גולדן ואפשר למצוא מגוון דוגמאות ושינויי צבע על הבטן של החתול.

  מאפיינים בולטים

  טמפרמנטחברותי, מביע חיבה
  גובה30-35 ס"מ
  משקל3-8 ק"ג
  תוחלת חיים15-20 שנים
  כמות נשירהנמוכה
  רמת פעילותרגוע

  חתול בריטי הוא חתול עגלגל למדי, יש לו ראש עגול גדול, עיניים עגולות וכפות רגליים עגולות, אפילו לזנב שלו יש קצה עגול. 

  בעבר הוא היה נקרא חתול בריטי כחול, משום שהיה אפשר למצוא אותו אך ורק בצבע הזה. אך בימינו ניתן למצוא את החתול הבריטי במגוון רחב של צבעים ודוגמאות. יש גם תת זן עם פרווה ארוכה שנקרא: חתול בריטי ארוך-שיער, שהוא אותו דבר בדיוק כמו הגזע הרגיל חוץ מהאורך של הפרווה שלו.

  חתול בריטי הוא גזע מכובד, אינטליגנטי וחביב במיוחד. הוא אינו חתול שיתפנק עליכם כל היום, אבל הוא בהחלט ישמח לשבת על הספה לידכם. לנקבות יש לרוב אופי רציני, כאשר הזכרים לרוב יהיו שמחים ושובבים יותר.

  מדובר על גזע חתולים רגוע שיכול להסתדר מצוין גם עם כלבים, וכמו כן הם גם רגועים בסביבת ילדים, אבל הם לא אוהבים שגוררים אותם ממקום למקום. חשוב ללמד את הילדים להתנהג אליהם בכבוד.

  החתול הבריטי הוא חתול גדול, אבל הוא לא צריך להיות שמן. השגיחו על כמויות המזון שהוא אוכל כדי שלא יפתח עודף משקל. עודדו אותו לרדוף אחרי חוטי בד, צעצועים או נוצות כדי לגרום לו לבצע פעילות פיזית.

  טיפוח

  הברישו את הפרווה של הבריטי שלכם פעמיים או שלוש פעמים בשבוע, כדי לשמור על כמות מינימלית של שערות נושרות. 

  בחודשי האביב אתם תהיו צריכים להבריש אותו מספר פעמים רב יותר, משום שזו התקופה בה הוא משיר את פרוות החורף שלו. כמו כן חשוב לגזוז לחתול הבריטי את הציפורניים במקרה וישנו צורך, וכמובן לבדוק שהאוזניים שלו נקיות.

  החתול הבריטי מתאים מאוד לכל בית עם אנשים שיאהבו אותו. שמרו עליו בתוך הבית כדי להגן עליו מפני מכוניות, כלבים, חתולים אחרים ושלל סכנות אחרות.

  מצב רוח ואישיות

  החתולים החביבים האלו אוהבים לקבל תשומת לב, לרוב הם שקטים, אבל לעתים יש להם התפרצויות אנרגיה שבהן הם משתוללים וחוזרים חזרה לאורך הרוח הרגוע שמאפיין אותם. הם מסתדרים מצוין עם ילדים, והם חתולים ידידותיים לכלבים.

  חתולים בריטיים הם חתולים רגועים שלא דורשים יותר מדי. הזכרים הם גדולים, כבדים עם אופי שובב ושמח, והנקבות הן יותר רציניות באופיין. 

  חתול בריטי אוהב מאוד להיות בקרבת הבעלים שלו, הוא לא בהכרח אוהב לשבת על אנשים או שמרימים אותו, אבל בקרבתם או באותו חדר ביחד איתם. כאשר אתם יוצאים מהבית, החתול הבריטי ידע להעסיק את עצמו ולהסתדר לבד עד שאתם חוזרים.

  לא מדובר על חתול פעיל במיוחד, אתם לא תמצאו אותו מטפס למקומות גבוהים ומחפש הרפתקאות, אלא לרוב הוא יהיה בקרב הרצפה. זהו חתול חכם שישמח לשחק עם צעצועים שונים.

  אלמוג קינן

  כותב המאמר: אלמוג קינן

  כאוהב חיות ובעיקר חתולים, כבר מגיל צעיר גידלתי את החתולה הפרסית שלי - ריטה. דרכה התאהבתי ביופי והאלגנטיות השופעת של משפחת החתולים. כיום אני נשוי לנעמה ואב לשלושה. אני מקדיש חלק מהותי מעצמי כדי לחקור לעומק על מגוון סוגי חתולים גזעיים, כדי שאוכל להביא לכם את המידע המדוייק ביותר. למידע נוסף אתם מוזמנים להיכנס לעמוד האודות שלנו.

  סוגי חתולים פופולריים