חתול בריטי

חתול בריטי קצר-שיער הוא חתול גדול וחסון עם אישיות קלילה וזורמת. כיאה למורשת הבריטית שלו הוא חתול שמרן ומרוחק כלפי אנשים שהוא לא מכיר. אבל לאחר היכרות קצרה, הוא מהר מאוד מראה חיבה.

הפרווה הקצרה והצפופה שלו יכולה להגיע בכמה צבעים ודוגמאות. הצבע הכחול הוא הצבע הפופולרי ביותר, עד כדי כך שנראה שחתול בריטי כחול זהו גזע בפני עצמו. אך ישנם צבעים נוספים כמו: לבן, שחור, קרם, גולדן ואפשר למצוא מגוון דוגמאות ושינויי צבע על הבטן של החתול.

מאפיינים בולטים

טמפרמנטחברותי, מביע חיבה
גובה30-35 ס"מ
משקל3-8 ק"ג
תוחלת חיים15-20 שנים
כמות נשירהנמוכה
רמת פעילותרגוע
YouTube video

חתול בריטי הוא חתול עגלגל למדי, יש לו ראש עגול גדול, עיניים עגולות וכפות רגליים עגולות, אפילו לזנב שלו יש קצה עגול. 

בעבר הוא היה נקרא חתול בריטי כחול, משום שהיה אפשר למצוא אותו אך ורק בצבע הזה. אך בימינו ניתן למצוא את החתול הבריטי במגוון רחב של צבעים ודוגמאות. יש גם תת זן עם פרווה ארוכה שנקרא: חתול בריטי ארוך-שיער, שהוא אותו דבר בדיוק כמו הגזע הרגיל חוץ מהאורך של הפרווה שלו.

חתול בריטי הוא גזע מכובד, אינטליגנטי וחביב במיוחד. הוא אינו חתול שיתפנק עליכם כל היום, אבל הוא בהחלט ישמח לשבת על הספה לידכם. לנקבות יש לרוב אופי רציני, כאשר הזכרים לרוב יהיו שמחים ושובבים יותר.

מדובר על גזע חתולים רגוע שיכול להסתדר מצוין גם עם כלבים, וכמו כן הם גם רגועים בסביבת ילדים, אבל הם לא אוהבים שגוררים אותם ממקום למקום. חשוב ללמד את הילדים להתנהג אליהם בכבוד.

החתול הבריטי הוא חתול גדול, אבל הוא לא צריך להיות שמן. השגיחו על כמויות המזון שהוא אוכל כדי שלא יפתח עודף משקל. עודדו אותו לרדוף אחרי חוטי בד, צעצועים או נוצות כדי לגרום לו לבצע פעילות פיזית.

טיפוח

YouTube video

הברישו את הפרווה של הבריטי שלכם פעמיים או שלוש פעמים בשבוע, כדי לשמור על כמות מינימלית של שערות נושרות. 

בחודשי האביב אתם תהיו צריכים להבריש אותו מספר פעמים רב יותר, משום שזו התקופה בה הוא משיר את פרוות החורף שלו. כמו כן חשוב לגזוז לחתול הבריטי את הציפורניים במקרה וישנו צורך, וכמובן לבדוק שהאוזניים שלו נקיות.

החתול הבריטי מתאים מאוד לכל בית עם אנשים שיאהבו אותו. שמרו עליו בתוך הבית כדי להגן עליו מפני מכוניות, כלבים, חתולים אחרים ושלל סכנות אחרות.

מצב רוח ואישיות

החתולים החביבים האלו אוהבים לקבל תשומת לב, לרוב הם שקטים, אבל לעתים יש להם התפרצויות אנרגיה שבהן הם משתוללים וחוזרים חזרה לאורך הרוח הרגוע שמאפיין אותם. הם מסתדרים מצוין עם ילדים, והם חתולים ידידותיים לכלבים.

YouTube video

חתולים בריטיים הם חתולים רגועים שלא דורשים יותר מדי. הזכרים הם גדולים, כבדים עם אופי שובב ושמח, והנקבות הן יותר רציניות באופיין. 

חתול בריטי אוהב מאוד להיות בקרבת הבעלים שלו, הוא לא בהכרח אוהב לשבת על אנשים או שמרימים אותו, אבל בקרבתם או באותו חדר ביחד איתם. כאשר אתם יוצאים מהבית, החתול הבריטי ידע להעסיק את עצמו ולהסתדר לבד עד שאתם חוזרים.

לא מדובר על חתול פעיל במיוחד, אתם לא תמצאו אותו מטפס למקומות גבוהים ומחפש הרפתקאות, אלא לרוב הוא יהיה בקרב הרצפה. זהו חתול חכם שישמח לשחק עם צעצועים שונים.

אודות כותב המאמר

התוכן באתר חתוליק נכתב על ידי כותבים וחובבי חתולים שונים. התוכן בא להעניק ידע רחב בתחום החתולים, כדי שכל מי שמחפש חתול יוכל למצוא את הסוג המושלם בשבילו. למידע נוסף אתם מוזמנים להיכנס לעמוד האודות שלנו.

סוגי חתולים פופולריים