דף הבית / מגזין / איך מתמודדים עם פרעושים אצל חתולים?

איך מתמודדים עם פרעושים אצל חתולים?

חתולים הם חיית המחמד השנייה האהובה על אנשים. יש חתולים שגרים בבית והם מאוד מטופחים ויש חתולי מחמד שנאספו מהרחוב והם עשויים להביא איתם כל מיני מזיקים, בניהם פרעושים. פרעושים בחתולים מייצרים לכם שתי בעיות: האחת היא חוסר הנוחות עבור החתול והשנייה היא עקיצת הפרעוש שמעבירה מחלות, גם לבני אדם. אם גיליתם אצל החתול שלכם פרעושים, אתם חייבים להיפטר מהם, לפני שהם יגיעו גם אליכם. במאמר הבא נסביר איך מתמודדים עם פרעושים שפקדו את החתול שלכם. 

איך תזהו שלחתול שלכם יש פרעושים?

איך אתם יכולים לדעת שעל החתול שלכם יש פרעושים? יש מספר סימנים שיעידו על המצב הזה. תחילה, אתם תתחילו לראות שהחתול שלכם מתגרד ומלקק את עצמו כל הזמן ובגלל הגירודים, הוא יהיה באי שקט. סימן נוסף הוא פצעים, אדמומיות או קרחות על גבי אזורים שונים בפרווה. והסימן המובהק ביותר הוא מראה עיניים.

הפרעושים הם יצורים קטנים בגודל של 1-5 מ"מ, צבעם שחור ויש להם רגליים קטנות שמעניקות להם יכולת ניתור מופלאה. בתוך הפרווה ניתן לראות אותם מתהלכים וזה יחסית קל מאוד לזיהוי. 

איך נפטרים מפרעושים על גוף החתול?

אז כמובן שחומרי הדברה של בית אינם מיועדים לגופו של החתול. כדי להיפטר מפרעושים על גופו, תזדקקו לתכשירים ואמפולות טיפול הניתנות על ידי וטרינר בהתאמה לחתול שלכם. כמו כן, תוכלו לענוד לו קולר מיוחד נגד פרעושים וקרציות לצורך מניעה. 

מה עושים כאשר הפרעושים התפשטו לשמיכה של החתול או לאזורים אחרים בבית?

אם הפרעושים הגיעו אל השמיכה של החתול, בסבירות טובה שהם התפשטו גם לאזורים אחרים בבית שלכם וזאת לאור יכולת הניתור המדהימה שלהם. ומה עושים במקרה כזה? איך להיפטר מפרעושים בבית שלכם? הדרך הנכונה היא כמובן לבצע הדברה על ידי איש הדברה מוסמך שמכיר איך נראה פרעוש, איך נראים הביצים שלו והזחלים שלו ומהי דרך ההדברה הטובה ביותר להיפטר ממנו. 

איך מבצעים הדברה של פרעושים?

איך להדביר פרעושים בבית? בוודאי שאין טעם לנסות להיפטר מהם לבד מהסיבה שרוב התכשירים לשימוש ביתי אינם יעילים ורוב האנשים שלא עוסקים בתחום, לא באמת מכירים את כל מחזור החיים של הפרעושים ולכן בניסיון להיפטר מהם, סביר להניח שתיפטרו מכמה פרעושים שנראים בבית, אבל לא תפטרו באמת את הבעיה.

הדרך היעילה ביותר היא להזמין מדביר פרעושים לפתרון הבעיה. המדביר יגיע אליכם עם חומרי ריסוס שמתאימים לפרעושים בוגרים מצד אחד ומצד שני, יש בהם חומרי הדברה שמעכבים גדילה ולא מאפשרים לביצים והזחלים להתפתח. בדרך זו נפטר המדביר מהפרעושים ולא משנה באיזה מחזור חיים הם נמצאים כעת. 

יש לכם פרעושים בבית? פנו לחברת המדביר שמציל: https://www.ha-madbir.co.il

אודות כותב המאמר

התוכן באתר חתוליק נכתב על ידי כותבים וחובבי חתולים שונים. התוכן בא להעניק ידע רחב בתחום החתולים, כדי שכל מי שמחפש חתול יוכל למצוא את הסוג המושלם בשבילו. למידע נוסף אתם מוזמנים להיכנס לעמוד האודות שלנו.

סוגי חתולים פופולריים