דף הבית / מגזין / כל מה שצריך לדעת על מזון לחתולים

כל מה שצריך לדעת על מזון לחתולים

מזל טוב! אימצתם חתול, וכעת אתם אמא או אבא גאים ליצור פרוותי מתוק ומיילל, שחוץ מתשומת לב, משחקים, ואהבת חינם, זקוק גם, כמו כולם -לאוכל. אבל אתם, מה לעשות, לא דוקטור דוליטל, והחתול שלכם לא יכול לספר לכם בדיוק מרהיב מה להכין לו לצהריים.

אל דאגה! הכנו לכם מדריך שיעזור לכם קצת בכל נושא תזונת החתול שלכם, כדי לחסוך בהתלבטויות מיותרות ולהשאיר לכם גם שיותר זמן למשחקים והתכרבלויות! אז זקרו זנב, נקו שפמים, הגישו כפות – ובואו נתחיל!

כמה כללי בסיס

ניגשתם אל חנות חיות? זו כבר התחלה טובה. המדפים עמוסים כל טוב כיוון שמזון לחתולים הוא שוק שופע ורווי אך ייתכן שאולי הלכתם לאיבוד. אז בואו נתחיל בשאלה פשוטה: החתול שלכם, הוא גור?

אוכל לגורי חתולים שונה לגמרי במהותו ממזון לחתולים בוגרים. בשוק קיימים מספר מותגים המחזיקים במזון המיועד במיוחד לצריכת הקטנטנים שבחבורה.

אז שניתן לחתול לשמור על השמנת?

בשום פנים ואופן לא! וטרינרים מבקשים בכל לשון של בקשה להשאיר את תזונתו של החתול שלכם מבוססת על מזון המותאם ומיועד לא. בלי "חטיפים" ו"פינוקים" של בני אדם. מעדני חלב אולי עושים לנו שמח, אבל ממש לא מתאים לקיבה של חתול. זכרו את זה.

דומים אבל שונים

גזע החתול גם הוא מהווה פרמטר בבחירת אוכל לחתולים. חתול סיאמי, לדוגמא, יזדקק לתרכובת מזון מעט שונה מזו של חתול פרסי, חתול סקוטי או חתול בריטי.

כפי שמה שאנחנו אוכלים משפיע על גופינו, ועל צמיחת השיער – לדוגמא, כך גם אצל חברינו המשופמים על ארבע. תזונה מאוזנת תשפיע על צמיחת הפרווה, וחשוב מזה – על הנשירה.
עדיף להשקיע באוכל טוב ובריא לחתול שלנו מאשר בשואב אבק, לא?

יבש או רטוב?

מבחינת נוחות השימוש נטו, אוכל יבש עדיף על אוכל המגיע בפחיות שימורים. גם מבחינת בריאות השיניים של חתולינו (בכל זאת, מדובר בחיות טרף קטנות, בל נשכח) – אוכל יבש יספק אותם יותר.

אוכל רטוב הוא מעין "פינוק" משלים, שאפשר לערבב מדי פעם עם האוכל הרטוב על מנת לשבור שגרה. בכל זאת, גם אתם הייתם משתעממים מלאכול את אותה מנת פסטה כל יום – וחתולים דומים לנו יותר משאתם חושבים…

החמישייה הסודית

להלן חמשת המרכיבים שחייבים להרכיב כל מזון איכותי לחתולים. אם תלמדו אותם, תוכלו לבחור בקלות מזון בריא ומזין לחיית המחמד שלכם, לפי רשימת הרכיבים. אז שננו איתנו – פחמימות, חלבונים, שומנים, ויטמינים, ומינרלים.

פחמימות הן לרוב הבסיס של כל אוכל לחתולים, והן יכולות להיות בסיס תירס, חיטה וגם אורז. חלבונים יכולים להגיע מן החי או מן הצומח, וגם הם חיוניים לחתול. חפשו מזון המכיל את כל חמשת הרכיבים הנ"ל ותוכלו לישון בראש שקט, ולספור חתולים שבעים ובריאים לפני השינה.

אודות כותב המאמר

התוכן באתר חתוליק נכתב על ידי כותבים וחובבי חתולים שונים. התוכן בא להעניק ידע רחב בתחום החתולים, כדי שכל מי שמחפש חתול יוכל למצוא את הסוג המושלם בשבילו. למידע נוסף אתם מוזמנים להיכנס לעמוד האודות שלנו.

סוגי חתולים פופולריים