דף הבית / מגזין / 9 סוגי כלבים שמסתדרים נהדר עם חתולים

9 סוגי כלבים שמסתדרים נהדר עם חתולים

חתולים וכלבים חיים יחד בסביבה קרובה במשך מאות שנים, ובמקרים רבים, הם הפכו לחברים הטובים ביותר. אך לצערנו, לא כל החתולים והכלבים מסתדרים כפי שהיינו רוצים – חלקם יריבים טבעיים.

אם אתם שוקלים להוסיף חבר פרוותי לבית שלכם וכבר יש לכם חתול, חשוב לבחור בגזע כלבים שידוע שהוא טוב עם חתולים.  להלן 9 סוגי כלבים הידועים בכך שהם מסתדרים בצורה נהדרת עם חתולים.

האפנפינשר 

גזע כלבים קטן דמוי טרייר הידוע באישיותו השובבה והידידותית. אפנפינשרים ידועים גם כטובים עם חתולים – לעתים קרובות משווים אותם לקופים קטנים בגלל התעלולים שלהם. כלבים אלו נאמנים ומגוננים על משפחתם, מה שהופך אותם לכלבי שמירה מצוינים, אך הם גם עדינים מספיק כדי להסתדר עם חתולים וילדים.

הטרייר האוסטרלי 

גזע כלבים קטן נוסף הידוע בידידותו. טרייר אוסטרלי הם פעילים ושובבים, אבל הם גם עדינים ואוהבים. כלבים אלה לומדים מהר והם מצטיינים באימוני צייתנות. טרייר אוסטרלי טוב עם חתולים מכיוון שהם אינם אנרגטיים או טריטוריאליים מדי.

באסט 

גזע כלבים רגוע ועדין הידוע בחוש הריח הנהדר שלו. כלבי באסט הם סבלניים וטובי לב, מה שהופך אותם לכלבים אידיאליים למשפחות עם ילדים קטנים. כלבים אלה ידועים גם כטובים עם חתולים – הם אינם נוטים לרדוף או להטריד חתולים.

ביגל 

עוד גזע כלבים קטן הידוע באישיותו העדינה והידידותית. ביגל הם פעילים ושובבים, אבל הם גם מסתפקים בבילוי בבית. כלבים אלה לומדים מהר, אבל הם יכולים גם להיות עקשנים. ביגלים טובים עם חתולים מכיוון שגם הם אינם שובבים מדיי או רכושניים מדי.

בוסטון טרייר 

גזע כלבים קטן ושרירי הידוע באישיות הידידותית והמוחצנת שלו. בוסטון טרייר ידועים גם בכך שהם טובים עם חתולים – הם עדינים ואוהבים, אבל לא יותר מדי אנרגטיים.  כלבים אלה לומדים מהר, אבל הם יכולים גם להיות עקשנים.

קינג צ'ארלס ספנייל 

גזע כלבים קטן מלכותי הידוע באישיות הידידותית והעליזה שלו. קינג צ׳ארלס ידועים גם כטובים עם חתולים מכיוון שהם עדינים וטובים, ובו בזמן לא יותר מדי נמרצים.  

צ'יוואווה 

גזע כלבים קטן וחזק הידוע באופיו הנאמן והמגן. צ'יוואווה ידועים גם בכך שהם טובים עם חתולים – הם אינם זקוקים לפרישות אנרגיה והם בעלי מזג טוב.  

קוקר ספנייל

גזע כלבים קטן ועדין הידוע באישיות הידידותית והשמחה שלו. קוקר ספניאלים בהחלט טובים עם חתולים, הם מתחשבים ורגועים, אוהבי אדם ובעלי חיים אחרים.

תחש 

גזע כלבים קטן ועיקש הידוע באישיותו השובבה והידידותית. כלבי תחש ללא ספק יסתדרו עם החתול שלכם, הם מקסימים ומלאי אהבה, נהנים ממשחק טוב אך גם יודעים להעריך רביצה ממושכת. 

הכינו את הקרקע

גם אם הבאתם את הסוג המושלם והחתול שלכם מדהים, חשוב לקחת לתשומת הלב גם את 5 הטיפים הללו, על מנת ליציר דינמיקה טובה במהירות:

  1. תנו לכל אחד מרחב משלו – חשוב לתת לכלב ולחתול מרחב משלהם כדי למנוע כל עימות פוטנציאלי. משמעות הדבר היא שיהיו לכם קערות מזון ומים נפרדות, מיטות וארגזים.  במידת האפשר, נסו לשמור אותם באזורים שונים בבית כך שלכל אחד תהיה טריטוריה משלו.
  2. הציגו אותם בהדרגה – כאשר אתם מציגים את הכלב והחתול שלכם אחד לשני בפעם הראשונה, חשוב לעשות זאת בהדרגה. התחילו בכך שתתנו להם לראות ולהריח אחד את השני מרחוק. ברגע שנראה שהם נינוחים, אתם יכולים לתת להם להתקרב אחד לשני וליצור אינטראקציה. חשוב לפקח על האינטראקציות הראשוניות הללו ולהיות מוכנים להתערב במידת הצורך.
  3. תגמלו התנהגות טובה – בכל פעם שהכלב והחתול שלכם מסתדרים, הקפידו לתגמל אותם בפינוקים, שבחים או ליטופים. זה יעזור להם לקשר רגשות חיוביים זה לזה ויגדיל את הסיכוי שהם יחזרו על ההתנהגות בעתיד. 
  4. הימנעו מהענשת התנהגות רעה -הענישה של הכלב או החתול שלכם על כך שהם לא מחבבים אחד את השני רק יחמיר את הבעיה. במקום זאת, נסו להפנות את תשומת הלב שלהם למשהו חיובי, כמו צעצוע או פינוק.
  5. תנו להם זמן – חשוב להתאזר בסבלנות כאשר מנסים לשפר את הקשר בין הכלב לחתול.  ייתכן שיחלפו שבועות או אפילו חודשים עד שהם יהיו חברים, אבל בסופו של דבר, הם יפתחו קשר חזק שיימשך כל החיים.

אז מה היה לנו כאן? אין ספק כי גידול כלב וחתול באותו הבית יכול להיות דבר מאתגר, אך אין ספק שיש גם הרבה יתרונות לדבר. אנו בטוחים שהבית שלכם יתמלא באושר וכיף גדול. הקפידו לבחור גזעים ידידותיים, עקבו אחר הטיפים לעיל ואין סיבה שלא תיווצר חברות אמת בין השנים. בהצלחה!

אודות כותב המאמר

התוכן באתר חתוליק נכתב על ידי כותבים וחובבי חתולים שונים. התוכן בא להעניק ידע רחב בתחום החתולים, כדי שכל מי שמחפש חתול יוכל למצוא את הסוג המושלם בשבילו. למידע נוסף אתם מוזמנים להיכנס לעמוד האודות שלנו.

סוגי חתולים פופולריים