חתול הימלאיה

חתול הימלאיה משלב את היתרונות של שני גזעי חתולים. מצד אחד יש לו אוזניים קטנות, עיניים גדולות והבעת פנים מתוקה כמו לחתול פרסי, ומצד שני הוא בעל צבעים מרהיבים בגווני כסף, כחול, שוקולד, לילך וקרם כמו החתול הסיאמי.

זהו גזע חתולים בגודל בינוני עד גדול, יש לא מראה רך ועגול אבל מתחת לפרווה הארוכה יש לו גוף חזק ויציב. יש לו ראש עגול וגדול, צוואר קצר ועבה, אוזניים קטנות ואף סולד.

מאפיינים בולטים

טמפרמנטנחמד, חם ואוהב
גובה25-30 ס"מ
משקל3-6 ק"ג
תוחלת חיים9-15 שנים
כמות נשירהרגילה
רמת פעילותרגוע
YouTube video

הימלאיה הוא גזע חתולים שאוהב מאוד אנשים ויש לו אישיות מתוקה כמו לחתול הפרסי, והשובבות והסקרנות של הסיאמי. הוא מתקשר מצוין בעזרת הבעות עיניים ועם קול רך ונעים. חתול הימלאיה ישמח להתפנק עליכם, אבל במידה ואתם עסוקים, הוא ידע לא להפריע ולהעסיק את עצמו לבד.

הוא לא חתול המתמחה בטיפוס וקפיצות אלא יותר אוהב לשבת בנחת על ספה או כיסא. חתולי הימלאיה מסתגלים בקלות ויכולים להסתדר מצוין בסביבה רועשת ומלאה בבני משפחה.

טיפוח

יופי אף פעם לא מגיע בקלות. חתול הימלאיה הוא חתול נוצץ במיוחד וכמו כל דיוה נוצצת, זה מגיע עם דרישות ותחזוקה. מומלץ להבריש את הפרווה הארוכה של ההימלאיה בכל יום, כדי למנוע נשירה רבה בבית ולשמור על הפרווה נקיה ובריאה.

כמו כן חתול ההימלאיה צריך מקלחת או אמבטיה נעימה באופן קבוע, כדי לשמור עליו נקי ועם ריח נעים. הרגילו את החתול שלכם כמה שיותר מוקדם למקלחות, כדי שלא יתנגד אליהן בהמשך ויוכל להנות מהן.

חלק מחתולי הימלאיה סובלים מהפרשות יתר מהעיניים, לכן הקפידו לנגב ולנקות את האזור עם מטלית לחה. ככה תוכלו למנוע כתמים לא יפים מסביב לעיניים.

שאר הטיפוח הוא בסיסי, גזזו לחתול את הציפורניים כאשר הן מתארכות יתר על המידה, בדקו לו בתוך האוזניים לאדמומיות או לכלוך, וצחצחו לו את השיניים בעזרת משחה שאושרה על ידי וטרינר.

מצב רוח ואישיות

YouTube video

כמו קרובי המשפחה הפרסיים שלהם, חתולי הימלאיה הם חתולים שקטים ורגועים. יש יותר סיכוי שתמצאו אותה רובצים על הספה מאשר מטפסים על עץ גבוה או עולים על ארונות המטבח. אבל הם כן שובבים באופן חביב מאוד, יש להם סקרנות מתוקה והם אוהבים לשחק עם הצעצועים שלהם.

הדבר שהם הכי אוהבים לעשות הוא להתפנק על חיק הבעלים והמשפחה שלהם, ופשוט להיות בסביבתם. הם אינם דורשים תשומת לב מרובה והם יכולים להסתדר מצוין בעצמם במהלך היום. במידה והם מרגישים שהם לא מקבלים מספיק תשומת לב, הם יתקשרו איתכם דרך יללה עדינה ומבט בעיניים.

חתול הימלאיה מתאים במיוחד למשפחות עם ילדים גדולים יותר, שלא ירימו ויגררו אותו ממקום למקום. חשוב ללמד את הילדים כיצד להתייחס לחתול כדי שלא יטרידו אותו יתר על המידה.

אודות כותב המאמר

התוכן באתר חתוליק נכתב על ידי כותבים וחובבי חתולים שונים. התוכן בא להעניק ידע רחב בתחום החתולים, כדי שכל מי שמחפש חתול יוכל למצוא את הסוג המושלם בשבילו. למידע נוסף אתם מוזמנים להיכנס לעמוד האודות שלנו.

סוגי חתולים פופולריים