דף הבית / מגזין / איך להתמודד עם מזיקים שונים שמגיעים הביתה עם חתולים?

איך להתמודד עם מזיקים שונים שמגיעים הביתה עם חתולים?

חתולים הם בני לוויה חביבים שמביאים הביתה המון שמחה וחום. יחד עם זאת, לא פעם הם גם עשויים להביא אתם כמה אורחים לא רצויים, כמו פרעושים, קרציות ולפעמים אפילו מכרסמים. למרות שהתמודדות עם מזיקים עשויה להיות מאתגרת ומסתכלת, עם הידע הנכון תוכלו להתמודד עם המשימה הרבה יותר בקלות וביעילות.

פרעושים

פרעושים הם בין המזיקים הנפוצים ביותר שיכולים להגיע עם חתולים. הם טפילים זעירים שניזונים מדם, ויכולים לגרום לגירוד חמור, אדמומיות וגירוי בעור. במידה והחתול שלכם הגיע עם פרעושים הביתה, הצעד הראשון יהיה לעשות לו אמבטיה ולהשתמש בשמפו נגד פרעושים. 

חתולים אינם מחובבי האמבטיות, אז אם אתם נתקלים בהתנגדות חמורה, ישנם תכשירים נוספים שיכולים להיות שימושיים כמו תרסיס או פורמולה נגד פרעושים וקרציות.

מעבר לכך, עליכם לשאוב את הבית שלכם ביסודיות, לרבות את האזורים שבהם החתול מבלה את מירב הזמן ולהשתמש בתכשירים אשר ירחיקו את הפרעושים.

קרציות

קרציות הן סוג נוסף של מזיק אשר נצמד לגופם של חתולים ומגיע אתם הביתה, ומלבד גירויים, קרציות גם יכולות להעביר מחלות. כדי למנוע מקרציות להתפשט בכל רחבי הבית שלכם, עליכם להקפיד לבדוק את הפרווה של החתול באופן תדיר, ולהסיר את כל הקרציות שאתם מוצאים עליו. 

בנוסף ישנם חומרים ייעודיים לחתולים נגד קרציות שתוכלו להשתמש בהם. ולבסוף, תמיד כדאי לשמור על תחזוקה נאותה של הגינה וחללי החוץ שלכם, אם אתם רוצים למנוע מקרציות להתרבות או להיכנס לבית.

איך להתמודד עם מזיקים 2

מכרסמים

אם אתם רואים המון חתולים בסביבה יכול להיות שהם נמשכים למכרסמים, המזון החביב עליהם בטבע. מכרסמים נמשכים למזון ולמחסה שהבית שלכם מספק, ולכן הבית יהיה סביבת גידול אידיאלית עבורם, שמאפשרת להם לשגשג. חתולים הם סוג של הדברה טבעית והם יכולים לעזור להתמודד עם מכרסמים, קל וחומר להרחיק אותם. 

ובכל זאת, כדי להיפטר מהם במהירות עליכם לאטום את כל החורים, הסדקים והחריצים בבית, לשמור על הבית נקי ומסודר, לסגור הרמטית מזונות שונים ובמידה וכבר יש עכברים, אפשר להשתמש במלכודות כדי ללכוד אותם. 

אתם תמיד יכולים להזמין חברת הדברה מקצועית

חברת הדברה מקצועית מספקת המון שירותים מלבד הדברת ג'וקים מקצועית ולכן יכולה להציע לכם מענה מיטבי כשאתם מתמודדים עם סוגים שונים של מזיקים, לרבות מזיקים שמגיעים עם חתולים. 

לחברת הדברה מקצועית יש את כל הידע והציוד הדרושים כדי להתמודד עם סוגים שונים של מזיקים והיא מספקת מעטפת שלמה של שירותים, מהדברת ג'וקים מקצועית, דרך הדברת פרעושים ועד הדברת מכרסמים, וכך מונעת מהמזיקים להתפשט בבית וממגרת את התופעה כליל. בנוסף חברה מקצועית יכולה לספק לכם המלצות כדי למנוע כאלו מקרים בעתיד.

לסיכום, התמודדות עם מזיקים המגיעים הביתה עם חתולים זו משימה מעט מאתגרת, אך לא בלתי אפשרית. על ידי ביצוע העצות המפורטות לעיל, תוכלו לטפל בבעיה ביעילות ולהמשיך ליהנות מחיית המחמד המתוקה שלכם, ללא חששות מיותרים. 

אודות כותב המאמר

התוכן באתר חתוליק נכתב על ידי כותבים וחובבי חתולים שונים. התוכן בא להעניק ידע רחב בתחום החתולים, כדי שכל מי שמחפש חתול יוכל למצוא את הסוג המושלם בשבילו. למידע נוסף אתם מוזמנים להיכנס לעמוד האודות שלנו.

סוגי חתולים פופולריים