חתול מיין קון

חתול מיין קון הוא חתול גדול בעל פרווה מרשימה, הוא מזוהה בעיקר עם פרוות הצוואר העבה שלו והאוזניים המחודדות מלאות השיער. זהו חתול גדול מאוד בעל מבנה גוף שרירי וחזק.

מדובר על חתול מתוק וחברותי, עם אופי סקרן ושובב. הוא אוהב מאוד את המשפחה שלו, אבל הוא לא דורש יותר מדי תשומת לב. הוא סביר להניח יעקוב אחריכם לאורך הבית, ואם תרצו לתת לו קצת ליטופים, הוא כמובן ישמח מאוד.

מאפיינים בולטים

טמפרמנטחברותי, מביע חיבה
גובה25-40 ס"מ
משקל5-8 ק"ג
תוחלת חיים10-13 שנים
כמות נשירהתדירה
רמת פעילותפעיל
YouTube video

מיין קון הוא מסוג החתולים שמסתדרים עם כולם, כולל כלבים וחתולים אחרים. הוא אוהב מאוד לשחק בלתפוס עצמים זזים, והוא אפילו מוכן ללמוד ללכת עם רצועה. האופי הנוח והזורם של חתול מיין קון  הופך אותו לחתול אידיאלי לאנשים שנוסעים ומטיילים הרבה, אשר מעוניינים לצרף את החתול שלהם למהלך הנסיעה.

חשוב לשמור על חתול המיין קון שלכם בתוך הבית, כדי להגן עליו מסכנות חיצוניות כמו: מכוניות נוסעות, מחלות, כלבים וחיות אחרות.

טיפוח

יש לחתול מיין קון פרווה עבה וצפופה אשר חלקה ונעימה מאוד למגע. פרוות המיין קון לא דורשת יותר מדי טיפוח, והברשה שבועית אמורה להספיק כדי לשמור עליה במצב אידיאלי. ההברשה מורידה את השיער המת ומונעת ממנו להגיע למערכת העיכול של החתול כאשר הוא מלקק ומנקה את עצמו.

הקפידו לגזוז את הציפורניים של המיין קון שלכם כאשר הן מתארכות יתר על המידה. כמו כן הקפידו לנקות ולצחצח את השיניים של החתול, כדי לשמור עליהן בריאות.

מצב רוח ואישיות

YouTube video

המיין קון הוא חתול מתוק וחברותי במיוחד. הוא חתול שאוהב מאוד להיות בקרבת משפחתו, והוא יודע לשמור על מקומו ולא לדרוש יותר מדי תשומת לב מוגזמת. 

מדובר על חתול נוח במיוחד שמסתדר עם כולם ללא יוצא דופן, בין אם זה אנשים, כלבים או חתולים אחרים. כאשר הוא נמצא בבית, הקפידו להשאיר לו משחק שהוא אוהב לשחק איתו, והוא אמור להסתדר מצוין בכוחות עצמו. כאשר תחזרו הביתה חתול המיין קון שלכם ישמח לקבל את פניכם בנחמדות הכל כך אופיינית לו.

אודות כותב המאמר

התוכן באתר חתוליק נכתב על ידי כותבים וחובבי חתולים שונים. התוכן בא להעניק ידע רחב בתחום החתולים, כדי שכל מי שמחפש חתול יוכל למצוא את הסוג המושלם בשבילו. למידע נוסף אתם מוזמנים להיכנס לעמוד האודות שלנו.

סוגי חתולים פופולריים