חתול יערות נורבגי למכירה

  להצעת מחיר על חתול למכירה (החל מ- 1,500 ש"ח) השאירו פרטים

  בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.

  חתול יערות נורבגי הוא חתול גדול בעל פרווה ארוכה ומרשימה, אוזניים שעירות וזנב פלומתי. זהו חתול עדין וחברותי שאוהב להיות בחברת אנשים.

  חתול היערות הנורבגי מזכיר במראה שלו חתול מיין קון, וישנה סבירות לא קטנה שהשניים קרובי משפחה. אבל חתול היערות הנורבגי הוא גזע שעומד בפני עצמו ובעל מאפיינים אשר ייחודיים לו.

  זהו גזע חתולים אדיב, אוהב ועדין עם יצר נתינה חזק. חתול היערות הנורבגי יכול להיות במגוון צבעים וצורת. הוא בעל אוזניים וכפות רגליים מרופדות, ראש מחודד, זנב קטיפתי וגוף מוצק ושרירי. מדובר על גזע חתולים גדול, והוא יכול להגיע לגודל מרשים במיוחד.

  הנורבגי הוא חתול עצמאי ואינטליגנטי, הוא אוהב מאוד את המשפחה שלו אבל הוא לא תלותי במיוחד והוא אינו דורש יותר מדי תשומת לב. זה מסוג החתולים שיכולים להסתדר עם כולם, כולל אנשים, כלבים וחתולים אחרים.

  מאפיינים בולטים

  טמפרמנטחברותי, אוהב, רגוע
  גובה22-30 ס"מ
  משקל5-7 ק"ג
  תוחלת חיים14-16 שנים
  כמות נשירהתדירה
  רמת פעילותמתונה

  לחתול יערות נורבגי לוקח הרבה זמן להגיע לבגרות מלאה, גם מבחינת גודלם הפיזי וגם מבחינת בגרות התנהגותית. זהו חתול שאוהב מאוד לטפס ולשהות במקומות גבוהים, אז מומלץ לרכוש מתקן גירוד לחתולים גבוה במיוחד.

  הנורבגי מתאים לכל סוגי הבתים כל עוד ישנם אנשים שיאהבו אותו וידאגו לסרק ולדאוג לפרווה המדהימה שלו. חשוב לשמור על החתול שלכם בתוך הבית כדי שלא יהיה חשוף לסכנות כמו: מכוניות נוסעות בכביש, מחלות, וחיות מסוכנות.

  טיפוח

  יש לחתול יערות נורבגי פרווה חצי ארוכה, כפולה וחסינת מים. בחודשי הקיץ הנורבגי משיר את רוב הפרווה שלו, וכך הוא שומר על גופו שלא יתחמם יתר על המידה. בחורף הנורבגי בעל מראה שונה לגמרי, משום שהפרווה שלו הרבה יותר מלאה, מה שגורם לו להיראות גדול ומרשים יותר.

  חשוב לשמור ולטפח את הפרווה של החתול הנורבגי, במידה ולא תעשו זאת יכולים להיווצר קשרים ולכלוך. באופן כללי הברשה שבועית אמורה להספיק כדי לשמור על הפרווה במצב אופטימלי. אבל בהחלט מומלץ להבריש אותו לעתים תכופות יותר במהלך חודשי הקיץ כאשר הוא משיר את שיערו.

  כל שאר הטיפוח הוא די בסיסי, ודאו לגזוז לו את הציפורניים כאשר הן מתארכות יתר על המידה. כמו כן חשוב לשמור על השיניים של הנורבגי שלכם נקיות ובריאות. ובדקו אחת לשבוע את האוזניים שלא הצטבר שם לכלוך.

  מצב רוח ואישיות

  אמנם קוראים לו חתול יערות אבל הנורבגי הוא חתול בית מושלם. הוא אוהב מאוד אנשים, אבל במידה רגועה ולא מתאמצת. הוא לא יטריד אתכם או ידרוש תשומת לב בכוח, אלא אם הוא ממש רעב ושעת האוכל שלו הגיעה. 

  הטמפרמנט הרגוע של חתול היערות הנורבגי יכול לעזור מאוד כאשר מדובר במשפחות צעירות עם ילדים וכלבים בבית, בייחוד כאשר הוא גדל איתם מגיל צעיר. פשוט וודאו שהילדים מתייחסים אליו בעדינות ונותנים לו את המקום שלו, והוא יסתדר עם כולם באופן מושלם. 

  מדובר על חתול עם רמת פעילות מתונה, הוא לא בטטת כורסא שרובצת כל היום, אבל מדובר על חתול רגוע ושליו למדי.

  אלמוג קינן

  כותב המאמר: אלמוג קינן

  כאוהב חיות ובעיקר חתולים, כבר מגיל צעיר גידלתי את החתולה הפרסית שלי - ריטה. דרכה התאהבתי ביופי והאלגנטיות השופעת של משפחת החתולים. כיום אני נשוי לנעמה ואב לשלושה. אני מקדיש חלק מהותי מעצמי כדי לחקור לעומק על מגוון סוגי חתולים גזעיים, כדי שאוכל להביא לכם את המידע המדוייק ביותר. למידע נוסף אתם מוזמנים להיכנס לעמוד האודות שלנו.

  סוגי חתולים פופולריים