חתול פרסי

חתול פרסי הוא גזע זוהר ומרשים בעולם החתולים. זהו אחד מגזעי החתולים הפופולריים ביותר, הרבה בזכות הפרווה היפיפיה, הפנים המתוקות והאישיות הרגועה שלו. כמו כן צריך לקחת בחשבון שהחתול הפרסי דורש לא מעט תחזוקה, ומומלץ להיות מוכנים להשקיע לא מעט זמן בגידול החתול הפרסי שלכם.

ישנם שני סוגים עיקריים של חתול פרסי: שלג והסוג המסורתי. הפרסי שלג בעל ראש עגול, אוזניים קטנות, אף פחוס, עיניים עגולות וגדולות, גוף קצר ועבה, רגליים קצרות ופלומה עבה של של הזנב.

YouTube video

כמו כן גם הפרסי המסורתי ידוע בפני הבובה שלו, אבל הוא אינו בעל מאפיינים בולטים כמו השלג. האף שלו באורך רגיל, מה שנותן לו הבעת פנים מתוקה במיוחד. שני הסוגים בעלי פרווה מרשימה שמגיעה במגוון צבעים רחב, ושניהם חולקים את אותה אישיות נפלאה. 

מאפיינים בולטים

טמפרמנטחברותי וחביב
גובה25-40 ס"מ
משקל3-6 ק"ג
תוחלת חיים10-15 שנים
כמות נשירהגבוה
רמת פעילותרגוע
YouTube video

חתול פרסי הוא ההגדרה לחתול מחמד שאוהב לבלות את רוב זמנו בפינוקים ובחיק הבעלים שלו. הוא בעל אופי רגוע ונינוח והוא אוהב במיוחד פינוקים ותשומת לב. כמו כן החתול הפרסי לרוב יהיה גם שובב, אבל הוא לא החתול הטיפוסי שיקפוץ ויטפס בכל מקום. הוא כנראה יעדיף לבלות את רוב זמנו על הספה ולשחק שם עם הצעצוע האהוב עליו.

הפרסי אוהב לחיות בסביבה שקטה ורגועה, ללא הסחות דעת רבות. אבל במידה וצריך, הוא גם ידע להסתגל לסביבה רועשת עם ילדים מתרוצצים ומשפחה גדולה.

טיפוח

חשוב לקחת בחשבון: החתול הפרסי הוא חתול שדורש תחזוקה גבוה. צריך להבריש את הפרווה שלו בכל יום, כדי למנוע קשרים, ולהוריד שיער נושר. קשרים בפרווה יכולים להיות כואבים לחתול, והשיער שהוא משיר יכול להתפזר בכל הבית. לכן אפשר להבין את החשיבות של ההברשות היומיות.

בנוסף להברשה היומית, צריך לקלח את החתול הפרסי פעם בשבוע. מומלץ להתחיל עם הרוטינה הזו כמה שיותר מוקדם, כדי שהחתול יתרגל לביצוע מקלחת ואפילו יחכה לזמן האיכות הזה איתכם. לאחר המקלחת יבשו את פרוות החתול בעזרת פן, עשו זאת במידת החום המינימלית ביותר שאפשר.

בגלל מבנה הפנים הפחוס של החתול הפרסי, יש לעיניים שלו נטייה להוריד דמעות. כדי למנוע כתמים ולכלוך מסביב לעיניים, הקפידו לשטוף או לנגב בעזרת מגבון לח מסביב לעיניים של החתול.

כמו כן הקפידו לגזוז לחתול את הציפורניים כאשר הן מתארכות יתר על המידה, ואל תשכחו גם לצחצח לו את השיניים בעזרת משחה שאושרה על ידי וטרינר.

YouTube video

מצב רוח ואישיות

חתולים פרסיים הם חתולים עדינים, שקטים שאוהבים להיות בסביבה רגועה עם אנשים שמתייחסים אליהם בעדינות. להבדיל מחתולים פעילים יותר, החתול הפרסי מעדיף לרבוץ רוב היום על הספה או במקום אחר שבו יהיה לו נוח. מדובר על חתול שלא אוהב יותר מדי לטפס, לקפוץ ולשחק.

ילדים יכולים להסתדר מצוין עם חתול פרסי, כל עוד הם יודעים שצריך להתייחס אליו בעדינות, ללטף ולפנק אותו ולא לגרור אותו ממקום למקום. מדובר על חתול שקט, שאין לו בעיה להישאר לבד בבית, אבל הנוכחות שלכם תמיד תשמח אותו.

אודות כותב המאמר

התוכן באתר חתוליק נכתב על ידי כותבים וחובבי חתולים שונים. התוכן בא להעניק ידע רחב בתחום החתולים, כדי שכל מי שמחפש חתול יוכל למצוא את הסוג המושלם בשבילו. למידע נוסף אתם מוזמנים להיכנס לעמוד האודות שלנו.

סוגי חתולים פופולריים