חתול רגדול

רגדול הוא חתול רגוע עם מזג רוח נוח וחביב למדי. מדובר על חתול גדול ועדין בעל עיניים כחולות מרהיבות, שיכול להסתדר בקלות עם כולם כולל חיות אחרות. בזכות תכונות אלו, הוא יכול להסתגל פחות או יותר לכל בית.

YouTube video

לחתול רגדול יש פרווה חצי ארוכה, והוא יכול להיות במגוון צבעים רחב, כמו: חום, כחול, שוקולד, לילך, אדום וקרם. זהו חתול שמתבגר לאט, ויקח לו 4 שנים להגיע לגודלו המלא. 

חתול רגדול אוהב מאוד אנשים, כולל ילדים, והוא יכול להסתדר מצוין גם עם כלבים. זהו גזע חתולים גדול, ולכן חשוב להקפיד להשתמש בשתי הידיים כאשר מרימים אותם (בייחוד ילדים). 

מאפיינים בולטים

טמפרמנטחברותי, אוהב, סבלני
גובה23-28 ס"מ
משקל4-9 ק"ג
תוחלת חיים13-18 שנים
כמות נשירהבינונית
רמת פעילותרגוע
YouTube video

חתול הרגדול הוא חתול גדול שאוהב מאוד חום ואהבה, הוא נהנה במיוחד כאשר מלטפים ומפנקים אותו, וזו גם התכונה שבגללה הוא נקרא רגדול. זהו חתול חברותי במיוחד ששמח לקבל את פניכם בבית, לשחק איתכם ולישון איתכם בלילה.

מדובר על חתול רגוע וסבלני שיכול להיות חיית מחמד מעולה לילדים. רק וודאו שהילדים לא מגזימים ומנצלים לרעה את האופי הנוח של הרגדול שלכם. האופי הנינוח של הרגדול אפילו מאפשר לו להסתדר מצוין גם עם כלבים.

טיפוח

לחתול רגדול יש פרווה חלקה באורך בינוני עם טקסטורה רכה ונעימה. מדובר על חתול שנחשב נוח לטיפוח ותחזוקה. הברישו את הפרווה שלו פעם או פעמיים בשבוע, כדי למנוע קשרים ולכלוך בשיער. אם תעשו זאת בעדינות, הרגדול יהנה מאוד מהיחס ומההתעסקות בפרווה שלו. כמו כל החתולים הרגדול משיר שיער, אבל לא בכמות יוצאת דופן.

הטיפוח הנוסף היחידי שהוא דורש זה גזיזת ציפורניים במקרה שהן מתארכות יתר על המידה, וניקוי אוזניים כאשר מצטבר שם לכלוך או אדמומיות. כמו כן חשוב לצחצח את השיניים של הרגדול בעזרת משחה שאושרה על ידי וטרינר, זאת כדי לשמור עליהן בריאות ונקיות.

מצב רוח ואישיות

YouTube video

חתולי רגדול אוהבים מאוד ללכת אחרי הבעלים שלהם ברחבי הבית, הם חתולים מאוד חביבים שאוהבים חברה, חום ואהבה. הם לא חתולים שאוהבים לטפס למקומות גבוהים, והם מעדיפים להיות בקרבת הרצפה, היכן שהמשפחה שלהם נמצאת. 

הם אוהבים לשבת על הספה או לרבוץ על המשפחה שלהם, והם חתולים שאוהבים מאוד ליטופים ופינוקים. לחתולי רגדול יש אופי רגוע ונינוח, והם לא פעילים מאוד במהלך היום. זה סוג החתולים שהילדים אוהבים לשחק ולהלביש אותם כמו בובות. הם לא קולניים, יש להם יללה שקטה ורכה.

חתולי רגדול גם אוהבים לשחק ולהיות שובבים במקצת. הם יאהבו מאוד לשחק בלתפוס צעצוע, או כל משחק אחר בקרב המשפחה שלהם. מומלץ לשמור עליהם בתוך הבית, כדי שלא יפגעו ממכוניות, כלבים, חתולים וחיות אחרות.

אודות כותב המאמר

התוכן באתר חתוליק נכתב על ידי כותבים וחובבי חתולים שונים. התוכן בא להעניק ידע רחב בתחום החתולים, כדי שכל מי שמחפש חתול יוכל למצוא את הסוג המושלם בשבילו. למידע נוסף אתם מוזמנים להיכנס לעמוד האודות שלנו.

סוגי חתולים פופולריים