חתול סקוטי

חתול סקוטי המכונה גם סקוטיש פולד הוא חתול בגודל בינוני עם ראש עגול ועיניים עגולות גדולות. סימן ההיכר של החתול הסקוטי הוא האוזניים הנפולות שלו, אשר נותנות לו מראה של ינשוף פרוותי.

הפרווה של הסקוטי מגיעה במגוון של צבעים ודוגמאות כמו: גולדן, שוקולד, לוונדר, קרם, לבן ושילובים של הצבעים אחד עם השני. כמו כן ישנם חתולים סקוטיים עם פרווה קצרה וישנם גם כאלו עם פרווה ארוכה. התת גזע עם הפרווה הארוכה ידוע גם בשם היילנד פולד.

כמו כן ניתן למצוא גם חתולים סקוטיים עם אוזניים ישרות, מדובר על אותו חתול בדיוק כאשר ההבדל היחידי הוא בצורת האוזניים. סוג זה גם נקרא חתול סקוטי סטרייט.

מאפיינים בולטים

טמפרמנטחם ואוהב
גובה20-25 ס"מ
משקל2.5-4 ק"ג
תוחלת חיים11-14 שנים
כמות נשירהרגילה
רמת פעילותרגוע
YouTube video

חתולים סקוטיים נולדים עם אוזניים אשר נראות רגילות, תוך זמן קצר האוזניים מתחילות להתכופף קדימה, לרוב לאחר 2 עד 4 שבועות לאחר שנולדו. כאשר החתול הסקוטי מגיע לגל של 3 חודשים, הוא כבר קיבל את המראה הינשופי המפורסם, הודות למבנה יוצא הדופן של האוזניים שלו.

מדובר על חתול מתוק ורוגע שאובה להיות בסביבת אנשים. הוא מתרגל בקלות למקומות שונים, והוא מסתדר מצוין עם ילדים, חתולים אחרים וכלבים. חתולים סקוטיים לפעמים עומדים על רגליהם האחוריות, ועושים פוזות למשוך תשומת לב.

הם אוהבים לשחק משחקים שצריך לתפוס אובייקט זז, ולעקוב אחר הבעלים שלהם ברחבי הבית, כך שלעולם לא תהיו בודדים כאשר יש לכם חתול סקוטי בבית. זהו גזע לא קולני במיוחד, אבל כאשר הם כן עושים קולות, מדובר בקולות רכים ושקטים.

טיפוח

YouTube video

כדי לשמור על הפרווה של הסקוטיש פולד שלכם בריאה ונקיה, הברישו אותה אחת לשבוע. חתול סקוטי ארוך שיער (היילנד פולד) יהיה צריך יותר הברשות, ומשהו בין פעמיים לשלוש פעמים בשבוע אמור להספיק.

הטיפוח הנוסף היחידי שהסקוטיש פולד צריך הוא גזיזת ציפורניים תקופתי כאשר הן מתארכות יתר על המידה, וניקוי של האוזניים והשיניים.

מצב רוח ואישיות

YouTube video

החתול הסקוטי הוא חתול חברותי וסקרן שנהנה ללכת אחרי הבעלים שלו ולהיות מעורב בכל מה שהם עושים. אתם אף פעם לא בודדים כאשר יש לכם סקוטי בבית. הם חתולים נבונים וזריזים, ולעיתים קרובות הם יכולים להימצא פותחים ארונות ומחפשים דברים שהם יכולים לשחק איתם.  

רצוי לשמור על החתול שלכם בתוך הבית, כדי שלא יהיה חשוף לסכנות כמו מכוניות נוסעות, כלבים, חתולים אחרים וכו'.

אודות כותב המאמר

התוכן באתר חתוליק נכתב על ידי כותבים וחובבי חתולים שונים. התוכן בא להעניק ידע רחב בתחום החתולים, כדי שכל מי שמחפש חתול יוכל למצוא את הסוג המושלם בשבילו. למידע נוסף אתם מוזמנים להיכנס לעמוד האודות שלנו.

סוגי חתולים פופולריים