חתול סיאמי

חתול סיאמי הוא אחד הגזעים הידועים ביותר, מדובר על חתול סקרן, חכם, ווקאלי שדורש לא מעט. החתול הסיאמי ידוע בכך שהוא דברן לא קטן, הוא אוהב לתקשר ולילל הרבה עם הבעלים שלו, ועם אנשים שונים שהוא פוגש.

גזע זה ידוע בצבעיים האייקונים שלו, לרוב ניתן למצוא אותו בשילוב צבעים של חום בהיר, חום כהה, שחור ואפור. העיניים של הסיאמי לרוב יהיו כחולות, והוא ידוע כחתול שמשנה את צבע העיניים שלו. הפרווה שלו קצרה ועבה והוא חתול די גדול.

מאפיינים בולטים

טמפרמנטחברותי, סקרן, מביע חיבה
גובה20-25 ס"מ
משקל3-6 ק"ג
תוחלת חיים15-20 שנים
כמות נשירהנמוכה
רמת פעילותפעיל
YouTube video

החתול הסיאמי הוא חתול בעל מבנה מרשים ביותר. הוא בעל מבנה גוף גדול עם רגליים ארוכות, ראש בצורה חץ, עם אוזניים גדולות ומחודדות, וזנב ארוך. חתולים סיאמים הם סקרנים וחכמים ביותר, אבל יש לו דרישות לא קטנות מהבעלים שלו. מדובר על חתול שיש לו תשוקה רבה לבעלים שלו, והוא ירצה להיות מעורב בכל דבר שתעשו.

כאשר לא תהיו בבית, החתול הסיאמי שלכם יכול לפתוח את הארונות, לעלות על השיש, להתעסק עם הברזים וכל מיני פעילויות שונות שהוא ימצא לעצמו. כמו כן מדובר על חתול ווקאלי למדי, הוא ישמח "לדבר" איתכם במשך כל היום. 

זהו חתול שאוהב לתקשר דרך יללות וקולות שהוא מפיק ויש לו את כל היום וכל הלילה לעשות זאת. כמו כן החתול הסיאמי מצוין בללמוד טריקים ותרגילים, הוא אוהב לקבל ממכם תשומת לב וישמח לשתף איתכם פעולה.

YouTube video

טיפוח

הפרווה הקצרה של החתול הסיאמי היא קלה לטיפוח, מספיק להבריש אותו פעם בשבוע. כמו כן גזזו את הציפורניים שלו במקרה הצורך, וצחצחו לו שיניים כדי לשמור על הבריאות והניקיון שלהן.

מצב רוח ואישיות

מדובר על חתול אינטליגנטי ביותר, הסיאמי אוהב מאוד לקבל תשומת לב, ואם הוא לא מקבל אותה, הוא ידע איך להשיג אותה בעצמו. לכן חשוב לדעת לפני שאתם מביאים הביתה חתול סיאמי, שאתם מודעים לכך שיש לו לא מעט דרישות.

הוא אוהב מאוד לשבת ליד הבית שלו ולדבר איתם. מה שאומר שאם מפריע לכם שיש קצת רעש, אז אולי חתול סיאמי זו לא הבחירה הטובה ביותר בשבילכם. זהו חתול ווקאלי מאוד שאוהב לשתף את הדעות שלו עם כולם.

כמו כן מדובר על חתול סקרן ושובב מאוד, כאשר הוא נשאר לבד בבית הוא יכול לעשות לא מעט שטויות. לכן חשוב לשים לב שאין לו גישה למקומות ודברים שאתם לא רוצים שיגע בהם.

אודות כותב המאמר

התוכן באתר חתוליק נכתב על ידי כותבים וחובבי חתולים שונים. התוכן בא להעניק ידע רחב בתחום החתולים, כדי שכל מי שמחפש חתול יוכל למצוא את הסוג המושלם בשבילו. למידע נוסף אתם מוזמנים להיכנס לעמוד האודות שלנו.

סוגי חתולים פופולריים