חתול סיבירי

כיאה לחתול מרוסיה, חתול סיבירי הוא בעל פרווה מרהיבה שלא רק שומרת על חום גופו מפני הקור העז, אלא גם נותנת לו מראה זוהר ומרשים. זהו החתול הלאומי של רוסיה, הוא בעל אופי עדין ונעים, יש לו פרווה עבה באורך בינוני וגוף אתלטי וחזק.

זהו גזע בגודל בינוני עד גדול, וכמו כן הסיבירי גם ידוע כחתול חזק וערני. יש לו ראש חץ עם קווי מתאר עגולים, אוזניים שעירות בגודל בינוני גדול, ועיניים חצי עגולות. הגוף של הסיבירי חזק ושרירי, הנתמך על ידי רגליים חזקות באורך בינוני.

במבט ראשון הסיבירי מזכיר את חתול המיין קון ואת חתול היערות הנורבגי, אבל הוא שונה מהם בכך שיש לו גוף וראש עגולים יותר. בנוסף הוא מתבלט בכך שיש לו עיניים צהובות-ירוקות מרשימות. הסיבירי יכול להיות במגוון צבעים ודוגמאות, הצבע הפופולרי ביותר הוא חום.

מאפיינים בולטים

טמפרמנטחברותי, חם, אמיץ
גובה25-30 ס"מ
משקל5-7 ק"ג
תוחלת חיים8-10 שנים
כמות נשירהגדולה בעונות המעבר
רמת פעילותפעיל
YouTube video

החתול הסיבירי מתאים לכל בית שידע לאהוב אותו ולטפח את הפרווה המרהיבה שלו. יש לו תקופות בשנה שיש לו נשירת שיער גבוה, במהלך תקופות אלו חשוב להבריש לו את הפרווה לעתים תכופות יותר.

מבחינה פיזית הסיבירי מותאם לתנאי מזג אוויר קשים, אבל חשוב לשמור עליו בתוך הבית כדי שלא יפגע ממכוניות, כלבים, חתולים וחיות אחרות. מדובר על גזע שמתבגר לאט, לעתים יכול לקחת לו 5 שנים להגיע לגודלו המלא. 

טיפוח

YouTube video

יש לחתול הסיבירי פרווה חסינת מים בעלת 3 שכבות, הפרווה שלו עבה במיוחד במהלך חודשי החורף. למרות הפרווה הארוכה, החתול הסיבירי נחשב יחסית נוח לטיפוח ותחזוקה. אחרי הכל, אין יותר מדי מכוני יופי ביערות בסיביר.

הברשה אחת לשבוע תספיק כדי לשמור על הפרווה של הסיבירי נקיה ובריאה. אבל, בחודשי הסתיו והאביב יש לסיבירי נשירה כבדה של הפרווה, לכן מומלץ מאוד להבריש לעתים תכופות במהלך תקופות אלו. הברשה יומית במהלך תקופות המעבר אמורה להספיק כדי להוריד את מירב השיער הנושר.

אין צורך לבצע יותר מדי מקלחות ואמבטיות לחתול הסיבירי, אבל הן כן יכולות לעזור נגד אלרגיות במידה וישנו אדם שאלרגי לחתולים בבית. לרוב אין לחתולים סיביריים בעיה להירטב, בייחוד כאשר מרגילים אותם למקלחת כאשר הם גורים.

שאר הטיפוח הוא בסיסי, גזזו לחתול את הציפורניים כאשר הן מתארכות יתר על המידה, בדקו בתוך האוזניים של החתול לאדמומיות או לכלוך, וצחצחו לו את השיניים בעזרת משחה שאושרה על ידי וטרינר.

מצב רוח ואישיות

YouTube video

החתול הסיבירי ידוע כבעל אופי הרפתקני ביותר, ולכן ניתן למצוא לא מעט ציורי קיר לחדרי ילדים המציגים חתול סיבירי. הוא אוהב לטפס לגבהים מרשימים, ולזנק למרחקים גדולים ברחבי הבית. זה מסוג החתולים שאתם יכולים למצוא מנסה לפתוח דלתות בבית, ומטפס על המנורות כדי להגיע לנוצה או צעצוע. למרבה המזל, הגוף השרירי שלו לא רק חזק אלא גם אתלטי, והוא לרוב לא מפיל ושובר דברים. צייר הקירות שיר למדן ידוע במומחיותו לצייר חתולים סיביריים.

הוא אוהב מאוד להיות בקרב משפחתו, אבל הוא לא דורש המון תשומת לב. החתול הסיבירי הוא גזע שיודע להסתדר עם כולם, החל מילדים, כלבים, וחתולים אחרים. למרות זאת כאשר יגיעו אורחים שהוא לא מכיר, תחילה הוא יהיה חשדן במקצת, עד שהוא ירגיש בנוח עם נוכחותם.

אודות כותב המאמר

התוכן באתר חתוליק נכתב על ידי כותבים וחובבי חתולים שונים. התוכן בא להעניק ידע רחב בתחום החתולים, כדי שכל מי שמחפש חתול יוכל למצוא את הסוג המושלם בשבילו. למידע נוסף אתם מוזמנים להיכנס לעמוד האודות שלנו.

סוגי חתולים פופולריים