חתול ספינקס

חתול ספינקס הוא חתול בלי שיער מהפנט ומרשים. זהו גזע ידוע ופופולרי, הרבה בזכות המראה הייחודי, האופי הכובש והחום שהוא נותן. הרבה נוטים לחשוב שהמראה חסר הפרווה של חתול ספינקס הוא לא טבעי. אבל זה לא בדיוק המצב, הגזע נוצר עקב מוטציה טבעית ודי שכיחה אצל חתולים אשר נולדים ללא פרווה.

מדובר על חתול בגודל בינוני ללא פרווה, במקום הפרווה יש לו עור שמזכיר מעיל זמש. בעזרת העור המיוחד שלו הוא שומר על חום גופו, והוא אפילו נעים למגע באופן מפתיע. ברגע שחתול ספינקס יהיה בקרבתכם, לא תוכלו לעמוד בפני הצורך ללטף ולהתכרבל איתו.

אחד מסימני ההיכר של חתול ספינקס (מעבר לכך שאין לו שיער) הוא הקמטים המרובים שלו, בעיקר באזור הראש והפנים. כמו כן הספינקס בעל אוזניים גדולות ובולטות ועיניים מהפנטות.

הספינקס יכול להיות במגוון צבעים רחב, החל מצבע לבן, ורוד, חום, שחור ועוד. וכמו כן הוא יכול להיות בעל צבע אחיד לאורך כל גופו או להיות עם כתמים ודוגמאות בשילובי צבעים שונים.

מאפיינים בולטים

טמפרמנטחברותי, אוהב, נועז
גובה20-25 ס"מ
משקל3-7 ק"ג
תוחלת חיים9-15 שנים
כמות נשירהללא
רמת פעילותפעיל
YouTube video

אתם יכולים לשמוע על כך שחתול ספינקס הוא חתול היפואלרגני בגלל שאין לו שיער על גופו, אבל זה לא מדויק. אלרגיות לחתולים לא נוצרות בגלל סוגי פרווה שונים, אלא בגלל קשקשים שהם למעשה תאי גוף מתים הנושרים מגוף החתול, ויש אותם לכל סוגי החתולים. אין שום ממצאים מדעיים לכך שישנם סוגי חתולים שהם יותר היפואלרגניים מאחרים.

חתול ספינקס הוא חתול שמתאים מאוד לכל בית עם אנשים שיאהבו אותו ויתנו לו את תשומת הלב והטיפוח אותם הוא צריך. שמרו על חתול הספינקס שלכם בתוך הבית כדי להגן עליו מפני סכנות כגון: מכוניות נוסעות, מחלות, חתולים זרים וחיות אחרות.

טיפוח

YouTube video

אם אתם מעדיפים חתול ספינקס בגלל שלדעתכם הוא לא דורש יותר מדי טיפוח משום שאין לו פרווה, אז אולי כדאי לכם לשקול זאת מחדש. הגוף שלו נהיה שומני וצריך לקלח אותו אחד לשבוע או לפחות אחת לחודש, כדי שהנקבוביות שלו לא יסתמו.

סביר להניח שחתול הספינקס שלכם כבר חווה אמבטיות עוד לפני שהגיע אליכם, אבל זה לא אומר בהכרח שהוא יהנה מאמבטיה וישתף פעולה. לכן חשוב שתעשו את האמבטיות בצורה מהנה לחתול, ועם הזמן הוא ילמד לאהוב אותן.

כמו כל חתול גם חתול ספינקס דורש גזיזה של ציפורניים, ניקוי של אוזניים ועיניים וניקוי שיניים. כפות הרגליים שלהם יכולות לייצר הצטברות של שעווה, וצריך לנקות אותן באופן קבוע. כמו כן חשוב לנגב להם את העיניים כאשר ישנה הצטברות של לכלוך.

מצב רוח ואישיות

מעבר למראה המיוחד של חתול הספינקס, הוא גם בעל אישיות ואופי כובש. מדובר על חתול סקרן, חכם ומצחיק. הוא אוהב מאוד להיות עם המשפחה שלו, ומחפש כל הזמן להיות בקרבתם. אולי בגלל היעדר פרווה, חתול הספינקס כל הזמן מחפש חום. אפשר למצוא אותו מתכרבל מתחת למצעי המיטה, מחפש מקומות שבהם מגיעה השמש, וכל אפשרות נוספת שיכולה לחמם אותו.

הספינקס אוהב מאוד תשומת לב ולעיתים נדמה שהוא יעשה הכל כדי להשיג אותה. הוא חתול מצחיק שאוהב מאוד להשתטות ולהתנהג כמו ליצן. זהו חתול שמציע הרבה מעבר למראה הייחודי שלו.

אודות כותב המאמר

התוכן באתר חתוליק נכתב על ידי כותבים וחובבי חתולים שונים. התוכן בא להעניק ידע רחב בתחום החתולים, כדי שכל מי שמחפש חתול יוכל למצוא את הסוג המושלם בשבילו. למידע נוסף אתם מוזמנים להיכנס לעמוד האודות שלנו.

סוגי חתולים פופולריים