דף הבית / מגזין / ויטמינים לכלבים וחתולים

ויטמינים לכלבים וחתולים

ויטמינים מועילים לבריאות בני האדם, אבל האם הם מועילים גם לבריאות הכלב שלכם? אמנם, מזון לכלבים וחתולים מספק לחיית המחמד שלכם ויטמינים ומינרלים לרבים, אבל מולטי ויטמין יומי מספק לכלב חומרים מזינים שאולי חסרים בתזונה שלו ויכולים להציע לו חיים מהנים ובריאים יותר.

האם תוסף ויטמין הוא בחירה נכונה לכלב שלכם? המשיכו לקרוא!

מולטי-ויטמינים לבני אדם לעומת מולטי-ויטמינים לכלבים

כלבים, כמו בני אדם, יכולים לקבל מולטי-ויטמינים. עם זאת, זה לא אומר שמדובר בדיוק באותם מולטי-ויטמינים. למעשה, אם הכלב יקבל ויטמינים של בני אדם, הם עלולים לסכן את הבריאות שלו.

כמויות הוויטמינים המצויות בתוספי מזון אנושיים לא תמיד מתאימות לגוף הכלב. לדוגמה, לפי המחקר כלבים שצרכו יותר מדי סידן היו פגיעים יותר למחלות. זו רק סיבה אחת מני רבות, בגינה מומלץ לא לתת לכלב ויטמינים המיועדים לבני אדם.

וויטמינים חיוניים לבריאות הכלב

אמנם, בני אדם וכלבים לא אמורים לקחת את אותם תוספי מזון, אבל שניהם זקוקים לכמה ויטמינים לכלבים זהים המקדמים חיים בריאים. 

מזונות רבים לכלבים לא מספקים את כל הוויטמינים הדרושים לגוף הכלב, למרות שיש להם תפקיד חשוב ברווחתו של הכלב, כולל:

  • ויטמינים יכולים לספק מנעד גדול של מינרלים חיוניים לקידום בריאות טובה יותר של העור, הפרווה והציפורניים של הכלבים, קטנים כגדולים.
  • ניתן לחזק את בריאות המערכת החיסונית על ידי הגברת החיוניות והאנרגיה הטבעית של הכלב. מולטי ויטמינים יומיים מחזקים את מערכת העיכול והמערכת החיסונית שלהם. 
  • ויטמינים בשילוב אנזימים, מקדמים את צמיחת השרירים והעצמות של הכלב.
  • חומרים אנטי-מיקרוביאליים טבעיים מקדמים את בריאות השיניים של הכלב, מונעים התפתחות חיידקים וריח רע מהפה.
  • ויטמינים מגנים מפני רדיקלים חופשיים ובכך משפרים את זרימת הדם ומפחיתים כאבים מפציעות.

הווטרינר הוא חברו הטוב של הכלב 

כדי לבחור בתוסף הוויטמין הטוב ביותר לכלב שלכם, מומלץ לפנות לווטרינר שלכם. הווטרינר יעזור לכם לבחור בוויטמינים שעשויים להיות חסרים בתזונה של הכלב, וייעץ לכם על הדרך הטובה ביותר לתמיכה בבריאות שלו לטווח הארוך.

בלי קשר לגיל, הכלב שלכם עשוי ליהנות מהיתרונות של תוספי מזון שמקדמים את בריאותו. הווטרינר הוא המומחה שיוכל לקבוע אם הכלב שלכם מתמודד עם בעיה בריאותית כלשהי וכיצד ניתן לטפל בכלב בדרך הטובה ביותר.

היתרונות של מולטי-ויטמינים לכלבים

כאשר אתם בוחרים במולטי-ויטמינים המתאימים ביותר לכלב שלכם, אתם מספק לו חומרים מזינים, שאולי לא יקבל באמצעות התזונה הרגילה שלו. כאשר אתם מספקים לכלב מולטי-ויטמין באופן יומיומי, תוכלו לשפר את הבריאות הכללית של הכלב שלכם. כאמור, תוספי מזון מציעים לכלבים קשת רחבה של יתרונות פוטנציאליים, וביניהם:

  • תמיכה בגדילה בריאה של הציפורניים והפרווה.
  • עיכוב צמיחת חיידקים הגורמים לריח רע מהפה.
  • שיפור האנרגיה והחיוניות.
  • חיזוק המערכת החיסונית.

אודות כותב המאמר

התוכן באתר חתוליק נכתב על ידי כותבים וחובבי חתולים שונים. התוכן בא להעניק ידע רחב בתחום החתולים, כדי שכל מי שמחפש חתול יוכל למצוא את הסוג המושלם בשבילו. למידע נוסף אתם מוזמנים להיכנס לעמוד האודות שלנו.

סוגי חתולים פופולריים